تکواندو

تکواندو

اگر علاقه مند هستید که بدانید ورزش تکواندو چیست و تمام اطلاعات در مورد آن را کسب کنید در این مقاله همراه ما باشید. تکواندو از جمله ورزش های رزمی و المپیکی است که علاقه مندان بسیاری دارد تا جایی که این ورزش بیشترین تعداد ورزشکاران رزمی را در جهان به خود اختصاص داده است.  ورزش تکواندو سرشار از نظم و علمی ترین هنرهای رزمی می باشد و باعث تقویت روح می شود.

 

تکواندو

 

تاریخچه تکواندو

تاریخچه تکواندو به کشور کره بر می گردد و اولین آثار این ورزش در نقاشی دیواری آرامگاه پادشاه گوگوریو مشاهده شد. در این نقاشی دیواری دو نفر به فرم ورزش تکواندو در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند و همچنین نقاشی هایی از افرادی که در حال شکستن آجر می باشند نیز مشاهده شده است.

سبک های تکواندو

از انواع سبک های تکواندو می توان به  کیوروگی، پومسه، هان مادانگ اشاره کرد.

 

قوانین تکواندو

 ورزش تکواندو در سه دوره برگزار می شود که هر کدام از این دوره ها دو دقیقه به طول می انجامد. بین هر دو دقیقه مبارزه ورزشکار یک دقیقه استراحت می کند. تعداد داوران ورزش تکواندو 4 نفر می باشند که یک داور در وسط زمین و 3 داور دیگر در کنار زمین در جایگاه مخصوص داوران، مسابقه را کنترل می کنند. در این ورزش، ورزشکاران باید از وسایل ایمنی استفاده کنند تا آسیب نبینند از جمله این وسایل می توان به محافظ های ساق پا و دندان و سر اشاره کرد.

 

تکواندو

 

 

کمربندهای تکواندو 

کمربندهای تکواندو دارای رنگ های مختلفی می باشد که فرد ورزشکار به ترتیب از مبتدی تا حرفه ای موفق به کسب هر کدام از آن ها می شود. کمربندهای تکواندو به ترتیب رنگ شامل این موارد می باشد. کمربند سفید، کمربند زرد، کمربند سبز، کمربند آبی ، کمربند قرمز، کمربند سیاه می باشد.

 

تکواندو

 

آموزش تکواندو

در صورتی که علاقه دارید با آموزش تکواندو آشنا شوید می توانید به سایت کرج آفر مراجعه کنید تا با آکادمی هایی که در زمینه آموزش تکواندو در کرج و سایر شهر ها فعالیت می کنند آشنا شوید و از طریق سایت کرج آفر در رابطه با قیمت تکواندو از تخفیفات ویژه ای برخوردار شوید.