زبان نقاشی کودک

زبان نقاشی کودک

کمتر کودکی را مشاهده می کنید که به نقاشی علاقه نداشته باشد. یکی از مهم ترین سرگرمی های کودکان نقاشی است. اولین نشانه های نقاشی و ترسیم خطوط انحنادار در حدود 18 ماهگی در کودکان ظاهر می شود و کودکان از آن جا که نمی توانند به خوبی صحبت کنند، در قالب تصاویر نقاشی احساسات و هیجانات خود را نمودار می کند. زبان نقاشی کودک عنوانی است که در این مقاله به آن می پردازیم.

 

زبان نقاشی کودک

بررسی و درک زبان نقاشی کودک

والدین با بررسی و درک زبان نقاشی کودک خود می توانند پی به شخصیت او ببرند و در صورتی که او دارای شخصیت آرامی باشد، این روند را تقویت کنند و در صورتی که مشکل شخصیتی در کودک خود مشاهده می کنند به درمان و برطرف کردن آن کمک کنند.

زبان نقاشی کودک  

 

درک زبان نقاشی کودک از طریق اجزای نقاشی

تحلیل اجزای نقاشی در پی بردن به شخصیت کودک بسیار مناسب است. والدین و مربیان از طریق نیروی خطوط، فضا و ناحیه ترسیم، جهت نقاشی می توانند اطلاعاتی در مورد کودکان به دست آورند. خط ها می توانند بیانگر شادی، غم، خشم و عصبانیت و … می باشد. شما از مقدار فضایی را که کودک به نقاشی خود اختصاص داده است می توانید به اعتماد به نفس او پی ببرید در صورتی که میزان فضای به کار برده شده از کاغذ زیاد باشد یعنی این که او  از اعتماد به نفس خوبی برخوردار است و در صورتی که عکس این موضوع اتفاق بیافتد کودک اعتماد به نفس ندارد. درک زبان نقاشی کودک از طریق جهت نقاشی این گونه است که اگر ترسیم نقاشی از چپ به راست باشد یعنی این که کودک حرکتی پیش رونده دارد و اگر ترسیم از راست به چپ باشد یعنی این که کودک حرکتی پس رونده دارد. البته نکته ای که در رابطه با این موضوع وجود دارد این است که از چپ دست یا راست دست بودن کودک تان اطمینان حاصل کنید و بعد نتیجه گیری داشته باشید.

 

زبان نقاشی کودک

 

زبان نقاشی کودک در کرج

در صورتی که علاقه دارید با زبان نقاشی کودک آشنا شوید می توانید به سایت کرج آفر مراجعه کنید تا با مراکزی که در زمینه درک زبان نقاشی کودک در کرج و سایر شهر ها فعالیت می کنند آشنا شوید و از طریق سایت کرج آفر در رابطه با آن از تخفیفات ویژه ای برخوردار شوید.