پیلاتس

پیلاتس

ورزش پیلاتس که اولین بار توسط ژوزف پیلاتس انجام شدبر روی افزایش قدرت بدن، تعدل و انعطاف و ارتباط ذهن و بدن تمرکز  دارد. پیلاتس از جمله ورزش هایی است که برای تناسب عمومی بدن و سلامت آن بسیار مناسب است.

وسایل ورزش پیلاتس چیست؟

از جمله وسایل ورزش پیلاتس می توان به ریفورمرها، کادیلاک ها، استوانه های مخصوص و صندلی و تشک اشاره کرد.

ورزش پیلاتس برای چه افرادی مناسب نیست؟

افرادی که فشار خون ناپایدار دارند و دیسک کمر آن ها پاره شده است و دارای پوکی استخوان شدید هستند و همچنین افرادی که احتمال لخته شدن خون در آن ها وجود دارد، ورزش پیلاتس برای آن ها مناسب نیست.

پیلاتس

فواید پیلاتس برای خانم ها

از جمله فواید پیلاتس می توان به ایجاد ماهیچه های بدون چربی و بلند، تقویت عضلات مرکزی بدن، بهبود عملکرد، تقویت کف لگن ، جلوگیری از آسیب بدن اشاره کرد.

مضرات ورزش پیلاتس

حرکات پیلاتس باید زیر نظر مربی انجام شود و در صورتی که این کار انجام نشود ممکن است آسیب هایی به دنبال داشته باشد. از جمله مضرات ورزش پیلاتس می توان به کشیده شدن عضلات، روی هم قرار گرفتن رباط ها، گرفتگی عضلات و آسیب دیدگی مفاصل اشاره کرد.

 

پیلاتس

ویژگی های ورزش پیلاتس

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که افراد مختلف رو به سوی پیلاتس می آورند از جمله ویژگی های ورزش پیلاتس می توان به اصلاح قرار گیری وضعیت بدن و طریقه درست ایستادن اشاره کرد. از آن جا که بیشتر علت این که افراد از دردهای مختلف رنج می برند این است که به شکل نامناسبی می استند و می نشینند، در ورزش پیلاتس حرکات  ورزشی به گونه ای است که فرد باید درست بایستد و بنشیند به همین خاطر این ورزش سبب می شود که فرد رعایت این اصول درست را در زندگی هم به کار بگیرد. افرادی که از درد ناحیه های پایین کمر خود رنج می برند ورزش پیلاتس کمک بسیاری به بهبودی آن ها می کند.

 

پیلاتس

 

پیلاتس در کرج و قیمت پیلاتس

در صورتی که علاقه دارید با ورزش پیلاتس آشنا شوید می توانید به سایت کرج آفر مراجعه کنید تا با آکادمی هایی که در زمینه ورزش پیلاتس در کرج و سایر شهر ها فعالیت می کنند آشنا شوید و از طریق سایت کرج آفر در رابطه با قیمت  پیلاتس از تخفیفات ویژه ای برخوردار شوید.